PvE Retribution 5.4.8 Guide

Uživatelský avatar
Doomed
Příspěvky: 76

PvE Retribution 5.4.8 Guide

Příspěvek#1 » 14 zář 2014, 01:59

[center]Obrázek[/center]

[center]Obrázek[/center]

Obrázek

[center]Obrázek[/center]

a) Staty obecně:

Strength: zvyšuje Váš Attack Power a zvedá damage / poškození vašich abilit.

Hit cap: je klasicky nastaven na hranici 7,5% tedy 2550 a zamezuje šanci že missnete abilitu do bosse. Některé rasy jako napřiklad Human / Dwarf / Draenei maji Hit chance / Expertise cap jinej / menší k vůli passivní raciálce, proto je nejjednoduší se podívat do Vašeho character panelu a podívat se kolik máte přesně.

Expertise cap: je klasicky nastaven na hranici 7,5% tedy 2550 a zamezuje šanci že missnete attack Vaši zbraní do bosse. Některé rasy jako napřiklad Human / Dwarf / Draenei maji Hit chance / Expertise cap jinej / menší k vůli passivní raciálce, proto je nejjednoduší se podívat do Vašeho character panelu a podívat se kolik máte přesně.

Haste: Zvedá attack speed / rychlost Vašich útoků, snižuje GCD (global cooldown) a také cooldown na většinu ofenzivních abilit u paladina jako: Hammer of Wrath, Crusader Strike, Hammer of the Righteous, Exorcism a Judgment. Proto je haste u Retri Paladina jeden z nejduležitejších statů, jelikož Vám zvyšuje Holy Power generaci.

Mastery: V damage meteru popisována jako Hand of Light. Přidává damage k Vašim prioritním ofenzivnim DPS abilitam jako: Hammer of Wrath, Templar's Verdict, Divine Storm, Crusader Strike a Hammer of the Righteous.

Critical strike / Crit: Zvedá šanci, že Vaše attacky zbraní, ability a healy budou kritické tzn. udělají dvojnásobnou damage.


b) Priorita statů:

400 item level -> 500~ item level

1) Hit do 7,5% / 2550
2) Expertise do 7,5% / 2550
3) Strength
4) Haste
5) Mastery
6) Critical Strike


500 item level -> 580 item level

1) Hit do 7,5% / 2550
2) Expertise do 7,5% / 2550
3) Haste do 40% / 17,000+
4) Strength
5) Mastery
6) Critical Strike


580 item level -> 589+ item level

1) Hit do 7,5% / 2550
2) Expertise do 7,5% / 2550
3) Haste do 50% / 21,248+
4) Strength
5) Mastery
6) Critical Strike


580+ item level a máte v raidu alespoň 2x Warriora na skullbanner (crit > mastery)

1) Hit do 7,5% / 2550
2) Expertise do 7,5% / 2550
3) Haste do 50% / 21,248+
4) Strength
5) Critical Strike
6) Mastery


c) Reforge:

Pokud máte v raidu málo warriorů nebo je dávají špatně :D v tom případě chcete jít klasiku tedy all in na mastery, ofc hned po hastu na 40% popřípadě 50%

Obrázek

A naopak, pokud v raidu máte dva / tři a více warriory, kteří dávají Skull banner na cooldown a dobře do Vašich cooldownu v tom případe chcete jít spíš na Critical Strike než na Mastery - v overallu by to mělo být o trochu víc silnejší.

Obrázek[center]Obrázek[/center]


Gemy aneb čím vyplnit sockety:

Meta socket: [betawowhead=95346]Capacitive Primal Diamond[/betawowhead] / [betawowhead=76886]Reverberating Primal Diamond[/betawowhead]

Červené sockety: [betawowhead=76667]Wicked Vermilion Onyx[/betawowhead] / [betawowhead=76669]Fierce Vermilion Onyx[/betawowhead] / Pokud jste JWC: [betawowhead=83141]Bold Serpent's Eye[/betawowhead] /

Žluté sockety: [betawowhead=76699]Quick Sun's Radiance[/betawowhead]

Modré sockety: [betawowhead=76642]Lightning Wild Jade[/betawowhead]


Enchanty:

Shouldery: [betawowhead=83006]Greater Tiger Fang Inscription[/betawowhead] / Pokud máte Inskripci: [betawowhead=87585]Secret Tiger Fang Inscription[/betawowhead]

Back: Pokud potřebujete capnout Hit: [betawowhead=74710]Enchant Cloak - Accuracy[/betawowhead] / Jinak crit: [betawowhead=74713]Enchant Cloak - Superior Critical Strike[/betawowhead] / Pokud máte tailoring: [betawowhead=125483]Swordguard Embroidery[/betawowhead]

Chest: [betawowhead=74708]Enchant Chest - Glorious Stats[/betawowhead]

Wristy: [betawowhead=74704]Enchant Bracer - Exceptional Strength[/betawowhead] / Pokud máte leatherworking: [betawowhead=124554]Fur Lining - Strength[/betawowhead] / Socket navíc pokud máte blacksmithing: [betawowhead=55628]Socket Bracer[/betawowhead]

Ruce: [betawowhead=74721]Enchant Gloves - Super Strength[/betawowhead] / Pokud máte Engineering: [betawowhead=126731]Synapse Springs[/betawowhead] / Pokud máte blacksmithing: [betawowhead=55641]Socket Gloves[/betawowhead]

Pásek: [betawowhead=90046]Living Steel Belt Buckle[/betawowhead]

Legy: [betawowhead=83765]Angerhide Leg Armor[/betawowhead]

Boty: Prioritně: [betawowhead=74718]Enchant Boots - Pandaren's Step[/betawowhead] / Pokud hrajete s Pursuit of Justice tak lze hrát taky s: [betawowhead=74715]Enchant Boots - Greater Haste[/betawowhead]

Zbraň: [betawowhead=74726]Enchant Weapon - Dancing Steel[/betawowhead]

Ješte dodatek k profesím: Jako největší DPS boost teď vychází mít Engineering na 1920 strength kazdou minutu na 10s, nejlépe použít před Execution Sentence a hned po Engu je Blacksmithing na 2x 320 haste gem.


[center]Obrázek[/center]

Talenty:

Tier 1 - Level 15

Obrázek

Movement strom, ve kterém to záleží víceméně na Vás co zvolíte, prioritně nejlepší mi přijde Long Arm of the Law na většině fightů, jelikož Judgment máte skoro pořád když ho potřebujete. Na některých fightech jako napřiklad Immerseus a Siegecrafter se mi lépe hraje se Speed of Light. Ale tento strom neni nějak gamebreaking a víceméně lze hrát s čimkoliv včetně passivního movement speed boostu v podobne Pursuit of Justice.


Tier 2 - Level 30

Obrázek

V tomto CC stromu je úplně jedno co zvolíte, pokud nemáte nějakou speciální úlohu aby jste něco kontrolovali, tak vemte instanti Fist of Justice, aspon Vám to nepřidá bind / spell navíc.


Tier 3 - Level 45

Obrázek

Další situační a né moc důležitej tier, At už Selfless healer nebo Sacred Shield, oba vás stojí global a ani s jedním neuděláte chybu, sacred je lepší pasivní redukce damagu, mezitím co selfless je rychlej burst heal v momentu kdy ho nejvic potřebujete. Určite nebrat Eternal Flame, holy power totiž potřebujeme na damage.


Tier 4 - Level 60

Obrázek

Defaultně / klasicky vychází na vlastní survive / přežití nejlépe Unbreakable spirit, krátká buble a divine protection se vzdy hodí, ovšem občast potřebujete raid trochu zasupportit na bossech jako Thok například se vám hodí mít 2x HoPka na healery. Čas od času zase chcete snížit damage do určitých lidí v raidu jako například dotka na 3tím bossovi v ToTku - Council of Elders, v tom případě Hand of Purity je jasná volba, ale klasicky chcete mít Unbreakable Spirit.


Tier 5 - Level 75

Obrázek

Tady je to trochu složitější..

a) Pokud máte jakoukoliv verzi "Thok's Tail Tip" trinketu, pak není co řešit a chcete mít Sanctifield Wrath, vlastně je co řešit, proto to neni tak jednoduché. Na určitých bossech vychází lépe mít Divine Purpose, je to většinou na fightech kde se hodně AoEčkuje divine stormem + hammer of the righteous, k tomu Vám ještě pomáhá 4x set bonus z nejnovějšího tieru na free divine storm proc. Jsou to bossové jako druhej boss v SoO -> Protektoři, Galakras a Spoils of Pandaria (občas to může být také immerseus, když vám lidé v raidu dovolí aoečkovat shaovce na rank a nebo Shamani pokud se tankují na kupe a vy dokážete aočkovat zelené bloby co dopadají na tanka) na všechny ostatní fighty je pak jasná volba Sanctifield Wrath.

b) Pokud máte slabší gear (pod 540 ilvl) a doposud jste neměli štěstí na Thok trinket v tom případě chcete hrát s Holy Avengerem a pokud máte 4x set z nejnovějšího tieru na free divine stormy, tak divine purpose berete na bosse, které jsem popsal výše.

c) Dodatek k aočekovaní: na thrashi kde je hodně targetů tedy 6+ popřípade na galakrasovi a spoilech se vyplatí hrát s Seal of Righteousness, nikoliv Seal of Truth, na Single Target, tedy přímo Galakrase samotného použiváme logicky zpátky Seal of Truth.

Tier 6 - Level 90

Obrázek

Podobné jako předchozí tier...

Prioritně se bere na většinu bossů Execution Sentence a u něj je důležité ho použit ve správný čas tj. jakmile na sobe máte nejlépe inquisition / Proclé oba trinkety / Eng ruce zapnute / Wingy / Guardiana s více stakama odpáleného -> v tomhle případě je nejlepší na target o kterém vítě, že neumře do 10s hodit Execution Sentence. Na některé bosse je lepší mít Light's Hammer (i když je to jen minimální rozdíl, chceme přece min/maxovat no ne ?) bossové jako například: druhej boss v SoO tedy Protectoři, dále Galakras a Spoily. Holy Prism se nehraje nikde, protože by vám kradl moc global cooldownu.

Major Glyphy:

1) Glyph of Templar's Verdict = Nejduležitější glyph pro Paladina, 10% dmg redukce na 6s po použití Exorcismu nebo Templar's Verdictu.

2) Glyph of Inquisition = Podle mého hodně podceňovanej Glyph, kterej pokud dáte killing blow na nějakeho adda tak Vám prodlouži trvání Inquisitionu, useful na minimálně půlce bossů v SoO.

3) Glyph of Hand of Sacrifice = Pokud víte, že na následujícím bossovi budete tankovi dávát Sacrifice je to nutnost ! Protože to targetu poskytne redukce damage a vám to nic ubírat nebude.

4) Glyph of Double Jeopardy = Pokud víte, že na nasledujícím bossovi nikdo Hand of Sacrifice potřebovat nebude, pak jděte buď do tohoto glyphu, který vám zvedne damage dalšího Judgementu o 20% do jiného targetu než byl původní target.

5) Glyph of Mass Exorcism = Pokud vám vyhovuje hrát s Exorcismem co dělá něco málo AoE do addů kolem vás pak je tohle jasná volba a damage boost navíc co se vždy hodí, jenže ja mám rád když hodím exorcism pěkně na dálku do targetu ke kterému se nemůžu dostat, proto s tímto glyphem hraji jen vyjimečně.


[center]Obrázek[/center]

Má rotace těsně před pullem bosse vypadá takhle:

1) 20s před pullem si nasadím 4x PvP Holy set [betawowhead=102632]Prideful Gladiator's Redemption[/betawowhead] = Casting Flash of Light grants 1 charge of Holy Power.
2) 15s před pullem si začnu stackovat holy power flash of lightem na sebe.
3) 5s před pullem si vycástím poslední flash abych měl minimálně 3x holy power a předělám si gear na klasickej retribution pve set.
4) 2s před pullem zapíjím Mogu potku na 4000 strength + dávám Inquisition za 3x holy power na 60s.

[center]Obrázek[/center]

Má rotace těsně po pullu bosse vypadá takhle:

1) Pokud nejsem přímo u bosse dávám Judgement abych se k němu co nejrychleji pomocí talentu Long Arm of the Law dostal.
2) Pokud ani po použití Judgmentu nejsem u bosse, použiji Exorcism.
3) Doběhnu k bossovi dávám Crusader Strike, v tuhle chvílí mám 3x holy power a většinou mám proclé oba resp. minimálně jeden trinket, proto zapínám Wingy / Guardiana / Eng glovesy a použivám okamžite Hammer of the Wrath.
4) Pokud je zaplnej Bloodlust / Time Warp / Heroism / Hysteria mačkám Hammer of the Wrath na Cooldown, jelikož mám 50% hastu v základu s buffy 65% hastu + talent Sanctifield Wrath, jakmile mám 5x holy power použivám Templar's Verdict.
5) Jakmile vidim, že mám všechny buffy up -> tedy eng glovesy / wingy / guardian s dost stackama (stačí pár) a mám oba trinkety proclé házím na target Execution Sentence.
6) Od této chvíle je rotace docela jednoduchá / monotonní a opakující se tedy:

1) Držíme na sobě Inquisition, minimálně 3x holy powerovej.
2) Jakmile máme 5x Holy Power používáme Templar's Verdict
3) Používáme Execution na Cooldown.
4) Používáme Hammer of Wrath na Cooldown -> nejsilnější abilita co máme. Procuje Mastery navíc.
4) Používáme Crusader Strike na Cooldown -> Znovu procuje mastery, pokud je víc než 3 targetu u sebe měníme na Hammer of the Righteous.
5) Používáme Divine Storm co nám zadarmo procnul z 4x pve tier 16 set bonosu. -> Procuje mastery
6) Používáme Judgment, pokud je na cooldownu vše ostatní výše. Priorita se zvyšuje na nejvyšší pokud nejsme na targetu a potřebujem se na něj dostat a mámé Long Arm of the Law talent.
7) Použiváme Exorcism, pokud je na cooldownu vše ostatní výše.
8) Použiváme Templar's Verdict na 3x Holy power, pokud je na cooldownu VŠECHNO OSTATNÍ.[center]Obrázek[/center]

Focus Macra:

/focus

Focus Rebuke na interrupnuti někoho, koho máte ve focusu a nechcete měnit target a zbytečně ztrácet dps.

#showtooltip Rebuke
/stopcasting
/cast [@focus,exists][] Rebuke


To samé, jen teď dáte focusu stun.

#showtooltip Fist of Justice
/stopcasting
/cast [@focus,exists][] Fist of Justice


Mouseover Macra:

Dispelne target na kterem máte najeté myší, proto Mouse OVER.

#showtooltip Cleanse
/cast [@mouseover] Cleanse


#showtooltip Lay on Hands
/stopcasting
/cast [@mouseover] Lay on Hands


#showtooltip Hand of Protection
/stopcasting
/cast [@mouseover] Hand of Protection


#showtooltip Hand of Salvation
/stopcasting
/cast [@mouseover] Hand of Salvation


#showtooltip Hand of Freedom
/stopcasting
/cast [@mouseover] Hand of Freedom

#showtooltip Hand of Sacrifice
/stopcasting
/cast [@mouseover] Hand of Sacrifice


Addony:

1) DBM / BigWigs - záleží na vás, lze hrát i bez toho :d občas
2) Quick Talents - rychlé změny talentů, hodí se všude, nejvíc na challenge mody
3) OmniCC - Pro mě minimálně jeden z povinných addonů, ukazuje na Cooldownech a všech abilitách číslo místo samotných budíků.
4) Clique - pokud nechcete používat mouseover macra tohle je nejlepší volba na všechno, pokud addon pochopíte, zamilujete si ho.
5) Skada - optimální addon..
6) Bagnon - konečně mám všechny batohy v jednom !

__________________________________________________________________

Dodatek: Snad se to aspoň někomu líbilo a aspoň někdo se něco málo poučil nebo dozvěděl něco co ještě nevěděl a newastnul jsem 3 hodiny jen tak :) pokud si ještě na něco vzpomenu, určitě editnu.
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron

Přihlásit se  •  Registrovat